sadsad x
asdasd
Sıkça Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

 

 1. Güvenlik
  1. Kişisel bilgilerim ve kredi kartı bilgilerim başkaları tarafından görülebilir mi?
  2. SSL nedir?
  3. Adoremobilya.com güvenli mi?
  4. Alışveriş yaptığım sitenin güvenli olduğunu nasıl anlayabilirim?
 2. Üyelik
  1. Neden üye olmalıyım?
  2. Üyelik avantajları nelerdir?
  3. Nasıl üye olabilirim?
  4. Şifremi unutursam ne yapmayalım?
 3. Ödeme
  1. Ödeme seçenekleri nelerdir?
  2. Faturalama işlemi nasıl gerçekleşmektedir?
  3. Kredi kartımın onay vermemesinin nedeni ne olabilir?
  4. KDV fiyatlara dahil mi?
  5. Hangi kartlara taksit uyguluyorsunuz ? Taksit seçenekleriniz nelerdir ?
 4. Sipariş
  1. Sipariş takibini nasıl yapabilirim?
  2. Ürünlerinizin garantisi var mı?
  3. Kredi Kartı Güvenlik Onayı Nedir?
 5. Teslimat ve Montaj
  1. Teslimat ücreti ne kadardır?
  2. Siparişim ne kadar sürede ulaşmaktadır?
  3. Ürünüm ulaşırken herhangi bir gecikme olabilir mi?
  4. Teslimattan kaynaklanan problemlerle karşılaştığımda ne yapmalıyım?
  5. Faturam koli'den çıkmadı. Ne yapmalıyım?
  6. Siparişim kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?
  7. Almış olduğum ürünün montajı kime ait ?
  8. Ürününüzü aldım montajını yapamıyorum. Ücretli olarak kurulum yapıyor musunuz ?
 6. İade
  1. Ürünü iade için adresinize gönderdim. İade işlemleri nelerdir?
  2. Ürünü hangi durumlarda ve ne kadar süre içerisinde iade edebilirim?
 7. Garanti
  1. Garanti şartlarınız nelerdir, hangi durumları kapsar ? 
  2. Artık satılmayan eski ürünlerinizi yedek parçalarını bulunduruyor musunuz ?
 8. Alışverişle İlgili KurallarGüvenlik

 1. Kişisel bilgilerim ve kredi kartı bilgilerim başkaları tarafından görülebilir mi?

Kişisel bilgileriniz, adoremobilya.com tarafından size daha iyi hizmet sunmak amacı ile veri tabanımızda gizlenmektedir.  Alışveriş işleminiz sırasında doldurduğunuz formlar ve ödemeyle ilgili ilettiğiniz detaylar, bilgiler (kredi kartı vb.) SSL teknolojisi ile şifrelenip, adoremobilya.com sistemleri tarafından otomatik olarak anlaşmalı bankalara iletilir ve provizyon alınır. Adoremobilya.com yetkilileri dahil kredi kartı bilgilerinize sizden ve bankanızdan başka kimse erişemez. Kredi kartınızda yer alan kişisel bilgileriniz bilgisayarınızdan adoremobilya.com sitesine gönderilirken SSL güvenlik sistemi yardımıyla %100 güvenlik altına alınır.

 1. SSL nedir?

Adoremobilya.com’da girdiğiniz tüm verilerin gizliliği ve bütünlüğü SSL (Secure Sockets Layer) şifreleme teknolojisiyle sağlanmaktadır. Adoremobilya.com sanal mağaza işlemlerinin yürütüldüğü sunucu

(Server) bilgisayarlar ve diğer çevre donanımlar güvenlik duvarlarına (Firewall) ve network güvenlik sistemlerine sahiptir. SSL (Secure Socket Layer) network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür ve günümüzdeki tüm tarayıcı programlar (Mozilla, Internet Explorer vs.) tarafından desteklenmektedir. Tarayıcı programlar SSL bağlantısı gereken durumlarda otomatik olarak işlemlerini yaparlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

 1. Adoremobilya.com güvenli mi?

Adoremobilya.com’da sipariş öncesi ve sonrası vermiş olduğunuz tüm bilgiler %100 güvenlik altındadır. Sipariş vermiş olduğunuz ürünler, belirtilen süreler içerisinde teslimat adresinize ulaştırılır.Sipariş takip ekranından ve eğer bir gecikme ya da sorun var ise size göndereceğimiz maillerden siparişinizin durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 1. Alışveriş yaptığım sitenin güvenli olduğunu nasıl anlayabilirim?

Alışveriş yaptığınız sitelerin güvenlik gerektiren (özellikle kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz) sayfalarında öncelikle sayfanın internet adresinin http' den https'e dönüştüğünü kontrol ediniz. Güvenli bir SSL ortamında bilgi iletip iletmediğinizi anlamak için dikkat etmeniz gereken iki nokta vardır:  Güvenli bir siteye girerken tarayıcınız bunu otomatik olarak algılar. Tarayıcınızın ekranında (genellikle ekranın alt kısmındaki durum çubuğu üzerinde) güvenliği simgeleyen bir kilit ya da anahtar ikonu göreceksiniz. Eğer tarayıcınızın seçeneklerinden, “Güvenlik Uyarısı” seçeneğini aktif hale getirirseniz, her SSL ile korunan sayfaya girişte ve bu sayfalardan çıkışta tarayıcınız size bir uyarı ekranı çıkartabilir. Tarayıcınızın gelişmiş seçenekler bölümündeki güvenlik kısmında, SSL versiyonlarıyla ilgili seçeneklerin işaretli olması da SSL kullanılabilmesi için gereklidir.


Üyelik

 1. Neden üye olmalıyım?

Alışveriş aşamasında, sizden üye değilseniz üye olmanız istenecektir. Size sormuş olduğumuz üyelik bilgileri, ihtiyaçlarınızı daha iyi anlamamız ve önerileriniz doğrultusunda kesintisiz hizmet vermebilmemiz amacı ile kullanılmaktadır. Üyelik bilgileri içerisinde aynı zamanda siparişiniz ile ilgili karşılaşabileceğiniz problemlerde, size sorulacak olan güvenlik bilgileri olacaktır. Alışveriş işlemlerinizde zaman kaybetmemek ve üyelerimize sağlanan özel avantajlardan, kampanyalardan ve promosyonlardan yararlanmak için “Üye Ol” butonunu tıklamanız yeterlidir.

 1. Üyelik avantajları nelerdir?

Promosyonlardan, kampanyalardan, yeni ürünlerden öncelikli haberdar olursunuz. İleride üyelik ile ilgili avantajlarımız da artırılabilecektir.

 1. Nasıl üye olabilirim?

Üye olmak için, adoremobilya.com  ana sayfasında yer alan "Üye Ol" linkine tıklayınız. Sizden istenilen bilgileri (zorunlu alanları) formda lütfen eksiksiz olarak doldurunuz. "Kayıt Ol" butonuna bastığınızda üyeliğiniz aktif hale gelecektir.

 1. Şifremi unutursam ne yapmayalım?

Şifrenizi unutmanız durumunda, ana sayfamızda bulunan "Üye Girişi" bölümünde yer alan "şifremi unuttum" linkini tıklayınız.


Ödeme

 1. Ödeme seçenekleri nelerdir?

Adoremobilya.com’da satın almış olduğunuz ürünlerin ödemesini, havale/EFT,  kredi kartı,  seçeneklerinden biri ile yapabilirsiniz.

Havale/EFT ile ödemede %3 indirim uygulanmaktadır. Kredi kartı tek çekimde %2 indirim uygulanır ve anlaşmalı olduğumuz banka kredi kartlarına vade farksız 4 veya 9 taksit imkanı sunulmaktadır. 

 

     2. Faturalama işlemi nasıl gerçekleşmektedir?

Adoremobilya.com’da faturalama işlemi yasal olarak irsaliyeli fatura şeklinde düzenlenmektedir. Sipariş formuna fatura bilgilerinizi ayrı, teslimat bilgilerinizi ayrı olarak belirtebilirsiniz. Ancak hem faturanız hem de ürün aynı adrese; yani teslimat adresine gelecektir.

    3. Kredi kartımın onay vermemesinin nedeni ne olabilir?

 •  Kullanmış olduğunuz kredi kartının limiti yetersiz olabilir.
 •  Kredi kartınızın son kullanım tarihi geçmiş olabilir.
 •  Kart numarasını hatalı girmiş olabilirsiniz.
 •  Daha önce kayıp ihbarı yapılmış ya da iptal edilmiş bir kartı kullanıyor olabilirsiniz.
 •  Bankanız ile geçici bağlantı sorunları yaşıyor olabilirsiniz.
 •  Kullandığınız kart bir ek kart ise ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olabilir.
 •  Ödeme sayfasında kredi kartınızın CVV numarasını girmemiş olabilirsiniz.
 • Kredi kartı onay problemlerinde ilgili banka ile görüşmeniz gerekmektedir.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

     4. KDV fiyatlara dahil mi?

Adoremobilya.com’da tüm ürünlerimize KDV dahildir. Sitemizde yer alan ürün fiyatlarımız TL. cinsinden belirtilmiştir. Sipariş vermek istediğiniz ürünlerin KDV tutarı sipariş adımındaki ödeme sayfasında belirtilmiştir.

    5. Hangi kartlara taksit uyguluyorsunuz ? Taksit seçenekleriniz nelerdir ? 

 

Aşağıda belirtilen banka kredi kartlarına vade farksız 4 veya 9 taksit imkanı sunulmaktadır. Tüm bankaların kredi kartlarına tek çekimlerde %2 'lik indirim uygulanmaktadır.

 

İŞ BANKASI (MAXİMUM KART) (Peşin fiyatına 4 veya 9 taksit )
YAPIKREDİ (WORLD KART) (Peşin fiyatına 4 veya 9 taksit )
AKBANK (AXESS KART) (Peşin fiyatına 4 veya 9 taksit )
GARANTİ BANKASI (BONUS KART) (Peşin fiyatına 4 veya 9 taksit )
FİNANS BANK (CARDFİNANS) (Peşin fiyatına 4 veya 9 taksit )

 

Sipariş

 1. Sipariş takibini nasıl yapabilirim?

Üye girişi yaptığınızda, anasayfada göreceğiniz “Benim Sayfam” ekranına ulaşabilirsiniz. "Siparişlerim" ekranından geçmiş siparişlerinizi ya da yeni verdiğiniz siparişinizin tüm aşamalarını görebilirsiniz. Bu bölümden sipariş id, ürün ve adedi, sipariş tarihi, ödeme durumu, sipariş durumu ve kargo takip numarası takip edilebilmektedir. Kargo takip numaranıza tıkladığınızda MNG kargo takip ekranına erişebilirsiniz.

 1. Ürünlerinizin garantisi var mı?

Adoremobilya.com’da satın almış olduğunuz tüm ürünlerin garantisi bulunmaktadır; ancak ürünlere göre garanti süreleri ve koşulları değişebilmekte ve bu husus ürün bilgilerinde de ayrıca ifade edilmektedir.  Ürün ile birlikte gönderilecek garanti belgesini lütfen inceleyiniz ve kaybetmeyiniz.

 1. Kredi Kartı Güvenlik Onayı Nedir?

Bu onay kredi kartı sahibinin güvenliği için alınmakta olup, adoremobilya.com güvenlik departmanı ve kullanmış olduğunuz kredi kartının ait olduğu banka aracılığıyla alınmaktadır (Banka kredi kartı sahibine ulaşır ve sistemimize onay gönderir). Her sipariş için bu onaya ihtiyaç duyulmamaktadır.  Gerekli görüldüğü takdirde banka güvenlik onayı talep edilir. Banka müşteriye ulaşamaz veya kredi kartı sahibi alışverişe onay vermezse, sipariş iptal edilir. Banka onayının gecikmemesi açısından bankada ve sistemimizde bulunan müşteri bilgilerinizin güncel olmasına dikkat ediniz.

Banka Güvenlik Onayı Süreci 24-36 saat arasındadır.Bu süre içerisinde halen bankadan onay gelmemesi durumunda sizi arayıp bankanızı arayıp iletişim bilgilerinizi güncellemenizi rica edebiliriz.

Banka onayının gecikmemesi açısından bankada ve sistemimizde bulunan müşteri bilgilerinizin güncel olmasına lütfen dikkat ediniz. 


Teslimat ve Montaj

 1. Teslimat ücreti ne kadardır?

Mağazamızdan satın aldığınız ürünler anlaşmalı olduğumuz kargo firması (MNG) tarafından adoremobilya.com garantisiyle elinize ulaştırılacaktır. Anlaşmalı olduğumuz kargo firması dışında ürün gönderimi yapamamaktayız. Ürünlerimizin teslimatı için kargo ücreti talep edilmemekte ve bu ücret firmamız tarafından karşılanmaktadır.

 

 1. Siparişim ne kadar sürede ulaşmaktadır?

Siparişiniz, kredi kartı güvenlik onayı geldikten ya da ödeme kontrolünüz gerçekleştirildikten sonra en geç  3 iş günü içerisinde kargoya verilmekte ve kargo firması tarafından belirtmiş olduğunuz teslimat adresine ve kişilere kimlik ibrazı ve imza karşılığı teslim edilmektedir. Siparişiniz kargoya verildikten sonra kargo firması tarafından ortalama 5-7 gün içerisinde teslim edilmektedir. Her gün saat 09.00’dan sonra vermiş olduğunuz siparişler ertesi gün; resmi tatil günlerinde ve haftasonu verilen siparişlerde ise, tatili izleyen ilk iş gününde işleme alınmaktadır.

 

 1. Ürünüm ulaşırken herhangi bir gecikme olabilir mi?

Adoremobilya.com’da yer alan tüm ürünlerin stok güncellemeleri sürekli yapılmaktadır. Nadiren de olsa sipariş ettiğiniz ürün o an itibariyle stoklarımızda bulunamıyorsa bundan dolayı bir gecikme yaşanılabilir. Böyle bir durumda size, irtibat numaranızdan veya e-posta aracılığıyla ulaşılarak gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

 

 1. Teslimattan kaynaklanan problemlerle karşılaştığımda ne yapmalıyım?

Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketiyle yaptığımız teslimatlarda, lütfen paketin hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz. Paket hasarlı ise, kargo firması yetkilisinin yanında açıp kontrol ediniz. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzun varsayıldığını unutmayınız. Ürün hasar görmüş ise teslim almayıp, kargo firma yetkilisine tutanak tutturunuz. Hasarlı ürün bilgisi tarafımıza ulaşır ulaşmaz, yeni ürün teslimat adresinize gönderilecektir.

 

 1. Faturam koli'den çıkmadı. Ne yapmalıyım?

Faturanız, eğer teslimat adresi ve fatura adresi aynı ise mutlaka kolinin üzerinde yer alan şeffaf cep poşetinin üzerinde bulunacaktır.  Siparişinizi teslim alırken koli üzerinde yer alan şeffaf cep poşetin içerisinde faturanızın bulunup bulunmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Eğer koli üzerinde faturanız yok ise kargo yetkilisine tutanak tutturunuz ve tarafımıza durumu bildiriniz. Faturanız kargo şubesinde bulunamazsa aslı gibidir kaşeli kopyasının tarafınıza gönderilmesi sağlanacaktır.

 

 1. Siparişim kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Sipariş ettiğiniz ürünleri teslimat sırasında irsaliyesi ile karşılaştırarak kontrol ediniz. Eksik veya hasarlı ürün ile karşılaştığınızda kargo firması yetkilisine bildirmeniz yeterlidir. Ürünün eksik ya da hasarlı olduğu hallerde kargo ücreti tarafımıza ait olacaktır.

 

 1. Almış olduğum ürünün montajı kime ait ? 

Ürünlerimiz özel kargo paketinde demonte olarak teslim edilir. Kurulumu müşteriye aittir. Paketlerde kolay ve eğlneceli kurulum şeması, tüm vida ve aksesuarlarn montaj şeması ile uyumlu malzeme torbası, garanti belgesi ve kullanma kılavuzu bulunmaktadır. Montaj esnasında karşılaştığınız herhangi bir sorunda müşteri hizmetleri departmanımızdan telefonla destek alabilirsiniz.

 

 1. Ürününüzü aldım montajını yapamıyorum. Ücretli olarak kurulum yapıyor musunuz ?

Ücretli montaj imkanından faydalanmak için sitemizde yer alan iletişim formunuzu doldurarak tarafımıza ulaştırabilirsiniz. Personellerimizin bulunduğu bölgelerde ücretli montaj imkanından faydalanabilirsiniz.


İade

 1. Ürünü iade için adresinize göndermek istiyorum. İade işlemleri nelerdir?

İade, arıza ya da değişim için ürününüzü göndermeden önce online satış birimimizi lütfen bilgilendiriniz. Anasayfada altındaki “İade ve Değişim” bölümünü okuyunuz ve tarafımıza mutlaka bilgi veriniz.  Adoremobilya.com ekibi, sizi işleminizle ilgili olarak yönlendirecektir.
 

 

İade etmiş olduğunuz ürün tarafımıza ulaştığında ilgili birim tarafından iade koşullarına uygun olup olmadığının kontrolü yapılır. Gerekli görüldüğü hallerde test edilmesi sağlanır. Belirtmiş olduğumuz şartlara uygun iade yapıldığı belirlendiğinde iade süreci başlamaktadır. Siparişinizin iadesi satış sözleşmesinde belirtilen süre içerisinde yapılmaktadır.
 

Siparişinizi kredi kartı ile yaptı iseniz kredi kartınıza; havale ile yaptı iseniz havale adresinize yine satış sözleşmesindeki koşullar çerçevesinde iadeniz yapılır.
 

 

İade edeceğiniz ürünü gönderirken hasar görmemesi için,ürünü orjinal paketi ve tüm faturalarıyla birlikte ayrı bir koli içerisine koyunuz. İade etmek istediğiniz ürünü iade etme nedenini belirten not  ve faturanızın tüm nüshaları ile birlikte gönderiniz.Ürünü mutlaka anlaşmalı kargo firmamız (MNG)ile gönderiniz.

 

İade edeceğiniz ürünün ayıplı olması dışındaki tüm iade nedenlerinde kargo ücreti müşteriye aittir.

 1. Ürünü hangi durumlarda ve ne kadar süre içerisinde iade edebilirim?

Siparişinizi, ambalajını açmadan, tahrip etmeden, bozmadan, ürünü kullanmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile (faturası ve diğer aksesuarları) iade edebilirsiniz. Aldığınız ürünü iade etmeden önce tarafımıza iade edeceğiniz ürünle ilgili bilgi veriniz. Ürünü; faturası, irsaliyesi veya irsaliyeli faturası ve orjinal aksesuarları ile birlikte size teslimatı yapan kargo firması(MNG) ile gönderiniz. 


Garanti  

 1. Garanti şartlarınız nelerdir ? Hangi durumları kapsar ? 
  1. Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve Adore markalı ürünler için yedi (7 )yıl , D-monte markalı ürünler için üç (3 )yıl, Handy Mate markalı ürünler ve Çalışma / Ofis Koltukları kategorisindeki ürünler için iki (2)Yıldır.
  2. Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı firmamızın garantisi kapsamındadır.
  3. Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi 20 iş gününü geçemez. Bu süre, mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentası, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birine bildirim tarihinden itibaren başlar. Tüketicinin arıza bildirimini; telefon, fax, e-posta, iadeli taahhütlü mektup veya benzeri bir yolla yapması mümkündür. Ancak, uyuşmazlık halinde ispat yükümlülüğü tüketiciye aittir. Malın arızasının 10 iş günü içerisinde giderilmemesi halinde, imalatçı-üretici veya ithalatçı; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.
  4. Malın garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır.
  5. T&uum
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.