x

Tüm Ürünlerde Ücretsiz Kargo!

7 Yıl Garanti ✔️

Daima En Kalitelisi, En Hesaplısı

Peşin Fiyatına 6 Taksit!

Üye girişi
Sepetim

DİNLENME KOLTUKLARI

Filtre
Kategoriler
Renk
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
{{ SELECTED.TEXT }}
Toplam 5 ürün bulunmaktadır.

Vade Farksız 6 Taksit

5.699,00 TL TL
3.899,90 TL

Vade Farksız 6 Taksit

5.699,00 TL TL
3.899,90 TL

Vade Farksız 6 Taksit

5.999,90 TL TL
3.899,90 TL

Vade Farksız 6 Taksit

5.999,90 TL TL
3.899,90 TL
Toplam 5 ürün bulunmaktadır.

Konforlu ve Şık Dinlenme Koltuğu Modelleri

Dinlenme koltuğu, TV koltuğu olarak da adlandırılan ergonomik ve konforlu bir alan oluşturularak kullanılan mobilyadır. Yorucu ve tempolu günlerin sonrasında dinlenmek için kullanılan kişisel alanlarda vücudun dinlendirilmesi için uygun yapılarda üretilir. Ergonomik yapısıyla her noktada kullanılabilen oturma alanı geniş tutulmuş dinlenmek için tasarlanan koltuklardır. 

Estetik görüntüsü ile bulundukları alanı dekoratif olarak da güzelleştiren ve çok şık bir algı oluşturması sebebiyle sıklıkla tercih edilirler.

Adore Dinlenme Koltuğu Çeşitleri

Dinlenmek amacıyla oluşturulan kişisel alanlarda tercih edilen Dinlenme Koltuğu modelleri modern bir çizgi yakalamak ve aynı zamanda konforlu bir kullanım sağlamak amacıyla kullanılabilir. Adore estetik çizgisinin yanı sıra kullanıcı konforunu ön planda tutarak ürettiği mobilyalar ile kişisel alanların zevkli bir şekilde dekore edilmesi için de olanak tanıyor. Çeşitli ebatlarda ve çeşitli model seçenekleri ile kullanıcı beklentilerini fazlasıyla taşıyan Adore tasarımı itibariyle modern ve rahat bir seçim yapmak isteyenler için kaliteli seçenekleri ile ön plana çıkıyor.

Döner Mekanizmalı TV Koltukları 

Toplumda ‘baba koltuğu’ olarak da adlandırılan ve 360 derece dönebilen dayanıklı TV koltuğu modelleri pek çok renk seçeneği ve doku farklılıkları ile en sık tercih edilen dinlenme koltuklarından biridir. TV koltuğu seçimi yapılırken vücudun rahat edebileceği uzun ve zor günlerin ardından sakinleşip mola verilebileceği bir alan yaratmak adına yumuşak, vücudu kavrayan uzun ömürlü bir mobilya seçimi yapmak sağlıklı bir tercih olacaktır.

İşlevsel özellikleri bulunması ayaklarını uzatmak isteyen ve aynı zamanda çok daha ergonomik bir tasarımla küçük bir alan kaplayacak olması sebebiyle dinlenme koltuğu ölçüleri göz önünde bulundurularak döner mekanizmalı TV koltukları tercih etmek kesinlikle yaşam alanınızın kalitesini arttıracak bir seçim olacaktır. 

Dinlenme Koltuğu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dinlenme koltuğu seçerken mutlaka kullanılacak alanın ölçüleri alınmalı ve uygun ebatlarda bir tercih yapılmalıdır. Kullanım sebebi unutulmamalı rahat ve konforlu bir mobilya seçilmeli ve mutlaka silinebilir kumaşlar kullanılmasına da dikkat edilmelidir. Vücudun rahatlaması yorucu günlerin ardından kısa süreli bir dinlenme molası için uygun genişlikte özellikle mevsimlere bağlı olarak terletmeyecek bir doku kullanılması da önemli bir nokta olacaktır.

Dinlenme Koltuklarının Minderleri Nasıl Olmalıdır?

TV koltuğu tavsiye ile minderlerinin ebatları kullanılan kumaşların ve dokunun özelliklerine mutlaka dikkat edilmelidir. Dinlenme amacıyla kullanılan bir diğer adıyla TV koltuğu modelleri incelendiğinde dayanıklı, yumuşak ve rahat bir minder kullanılmalıdır. Bu sebeple seçim yapılırken dekorasyon ile uyumu, renk seçimi gibi noktalara dikkat ederken aynı zaman da konforlu olmasına beklentiyi karşılamasına da dikkat edilmelidir.

Dinlenme Alanları İçin Dekorasyon Fikirleri

Dinlenme koltuğu ölçüleri göz önünde bulundurularak konumlandırılacağı yer belirlenmeli ve dekoratif olarak da çok şık ve estetik bir görüntüye ulaşmak adına ortam mutlaka farklı objelerle zenginleştirilmeli ve konforlu bir dinlenme köşesi elde edilmelidir. Kitaplıklar dinlenme koltuğu ile muhteşem bir uyum içerisinde olabilir. Şık aydınlatmalar küçük dekoratif malzemeler ile kişisel bir dinlenme alanı oluşturmak için pratik bir çözüm olabilir. Kişisel zevkler ön planda tutularak açık renk tonları tercih edildiğinde diğer renkler ile meç edilebilir olması da yaşam alanınız için bir imza niteliği taşıyor olacaktır.

Uygun Fiyatlı Dinlenme Koltuğu Çeşitleri 

Dinlenme koltuğu fiyatları, kullanılan materyaller ile doğru orantılı olarak değişiklik gösterebilir. Fakat yorucu bir günün ardından kendinize vakit ayırabileceğiniz, kitap okurken, film izlerken ya da kahvenizi yudumlardan aynı zamanda vücudunuzun dinlenmesini de sağlayabileceğiniz TV koltuğu modelleri arasından seçim yaparken aynı zamanda uygun fiyatlı ve erişilebilir fiyat aralığında olması da önemlidir. Çeşitli dinlenme koltuğu modelleri arasında bir tercih yapılacaksa mutlaka kişisel beklentiler belirlenmeli ve beklentiler karşılığında bir tercih yapmak daha sağlıklı bir seçim olacaktır. 

Dinlenme Koltukları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Dinlenme Koltuğu Temizliği Nasıl Olmalı?

Dinlenme koltuğu tavsiye ile seçim yapılırken mutlaka kolay temizlenebilir özelliklere sahip bir kumaş ile üretilmiş olmalıdır. TV koltuğu fiyatları göz önünde bulundurularak erişilebilir bir kaliteye ulaşılmalıdır. Ilık su ve sabun yardımıyla kolaylıkla temizlenebilir olması ve ağır kimyasal içerikler kullanılmaması mutlaka mobilyanın yüzeyinde sorun yaşanmaması adına önemli bir adımdır. 

Kullanılacak bezin lif veya pamuk kumaşlardan üretilmiş olması yada ipek bir kumaş olmasına dikkat edilerek mutlaka durulanmalı sonrasında ise kurutulmalıdır. Koltuk temizleyici ürünler kullanırken özellikle doğal içerikli olması dinlenme koltuğunun uzun ömürlü kullanımına da olanak tanıyacaktır.

Dinlenme Koltuğu Ne İşe Yarar?

Günün yorgunluğunu atmak ve vücudun rahat etmesini sağlamak için kullanılan bir koltuktur. Şık ve dekoratif bir görsel oluşturmak için ve aynı zamanda konforlu bir kişisel alan oluşturabilmek için kullanılabilen bir üründür. Dinlenme koltuğu ölçüleri değişiklik gösterse de genellikle tek kişilik veya en fazla iki kişilik koltuklardır. Kitap okumak, kahve içmek televizyon izlemek gibi özel ilgi alanlarınızda kullanmak adına kullanılır. 

Farklı renklerle birlikte kullanıldığında ortamın havasını değiştirecek sıcak bir ortam yaratacak aynı zaman da kusursuz bir estetik algıyı da beraberinde getirecektir. Arkasında kullanılan kitaplıklar ya da küçük bir şömine ısıtıcı eşliğinde keyifli ve güzel vakit geçirmenizi sağlayacak olan dinlenme koltuğu ile konforunuzdan ödün vermeden kendinize özel bir alan yaratmak da mümkün olacaktır.

TV Koltuğu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

TV koltuğu tavsiye ile özellikleri incelendiğinde mutlaka rahat ve konforlu bir ürün yapısına sahip olması önemsenmelidir. Oturma alanının genişliği günün yorgunluğunu atabilmek ve mutlaka kullanacak kişinin vücut rahatlığını sağlamak adına önemli bir detaydır. TV koltuğu tercihi yapılırken kullanılacak odanın renk tonlarına ve dekorasyon zevkine uyum sağlaması için mutlaka uygun kumaş dokusu tercih edilmelidir. 

Fonksiyonel dönme özelliği olan ya da ayakların rahat bir şekilde uzatılması için tasarlanmış TV koltuğu modelleri doğru ölçülerde alındığı takdirde kullanım ömrü uzun kaliteli ve kendinize özgü bir tasarım ile hazırlanmış mobilyadır. 

Dinlenme Koltuğu Kılıfı İçin Hangi Ürünler Uygundur?

Kılıf kullanılarak mobilyanın kullanım ömrünü uzatabilir bunun yanı sıra kullanacağınız odanın dekorasyonunda sık sık değişiklik yapabilirsiniz. Leke tutmayan kumaşlar kullanmak temizlik açısından da önemli bir yer tutacaktır. Bu sebeple dinlenme koltuğu seçilirken mutlaka kumaşının kolay temizlenebilir olması noktasına dikkat edilmelidir. Farklı renk ve desenler ile dekorasyon tarzı değişirken rahat ve konforlu dinlenme alanınızdan da vazgeçmemiş olacaksınız. 

TV Koltuğu modelleri çeşitli materyaller kullanılarak üretilse de kişinin kendine en uygun tarzı seçmesi ve en uygun şekilde dekore edebilmesi için öncelik vermesi gereken konu mutlak suretle rahat ve konforlu bir mobilya olmasıdır. Kumaş seçiminin mevsimsel geçişlere bağlı olarak terletmeyen ve renk değişimi olmaması açısından önemli bir noktadadır. Dinlenme koltuğu tamamen kişinin isteklerine ve beklentilerine göre seçim yapılması gereken bir mobilya türüdür. Dekoratif aksesuarlarla meç edildiğinde kesinlikle hem tarzınızı hem de rahatlığınızı hedef alan  bir alışveriş deneyimi sunacaktır. Adore mobilya modern çizgisi ve sade tasarımlarıyla tüm beklentilerinizi karşılayacak model skalasıyla kullanıcılarıyla buluşmak için doğru bir seçim noktası olarak üretim yapmaya devam ediyor kullanıcılarına ise bu keyifle tanışmak için bekliyor.

Devamını Oku Daha Az
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.