x

Tüm Ürünlerde Ücretsiz Kargo!

7 Yıl Garanti ✔️

Daima En Kalitelisi, En Hesaplısı

Peşin Fiyatına 3 Taksit!

Üye girişi
Sepetim

ŞİFONYER ve KOMODİNLER

Filtre
Kategoriler
Renk
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
{{ SELECTED.TEXT }}
Toplam 25 ürün bulunmaktadır.
Toplam 25 ürün bulunmaktadır.

Adore Şifonyer ve Komodinler

Şifonyer, her yatak odasında bulunan çekmecelerden oluşturulan dolap veya depolama alanı olarak bilinir. Dik ve geniş çekmecelerden oluşturulur ve hemen her yatak odasında bulundurulan bir mobilya olarak bilinir. Komodin ise yatak başlarında daha küçük ve genellikle tek çekmece altı dolap şeklinde tasarlanan gece lambası, kişisel eşyaların konulması gibi işlevler için kullanılan küçük depolama alanı olarak kabul edilebilir. Genellikle ahşap veya farklı tasarımlar yapılması için farklı kumaş türlerinden üretilebilir.

İhtiyaç ve kişisel tercihler doğrultusunda yatak odası takımı ile aynı ya da tamamen farklı tarzlarda tercihlerde bulunulabilecek kadar geniş bir ürün yelpazesine de sahip bir mobilya türüdür.

Şifonyer ve Komodin Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Komodin tamamen kişisel zevkler doğrultusunda tercih edilebilir bir mobilya türüdür. Komodin satın almadan önce dikkat edilmesi gereken noktalardan en önemlisi uzun ömürlü malzemelerden yapılmış olmasıdır. Bunun dışında hemen yatak yanlarında olması özellikle kullanılan malzemenin insan sağlığına uygun ve zarar vermeyecek şekilde kaliteli olmasına da özen gösterilmelidir. E1 sertifikasına sahip Avrupa birliği standartlarına uygun testlerden geçirilmiş malzemeler ile üretim yapan firmaların tercih edilmesi çok daha doğru bir tercih yapıldığını da gösterecektir.

Ray ve kızakların durumunun kontrol edilmesi yapısal olarak da komodin modelleri ele alındığında materyaller bakımından incelenmeli ve şifonyer seçimi yaparken de yine aynı şekilde malzeme kalitesine dikkat edilmelidir.

Şifonyer ve Komodin Arasındaki Fark Nedir?

Komodin modelleri sade ve daha küçük boyutlarda tasarlanmaktayken şifonyer modelleri daha uzun ve daha çok depolama alanı olarak kullanılabilecek şekilde tasarlanmaktadır. Komodin küçük bir sehpa görüntüsünde gece uyku sırasında kullanılabilecek küçük ihtiyaçların üzerine konulabilmesi gibi daha minimal özelliklere sahipken şifonyer ise birkaç çekmeceden oluşup küçük bir dolap görevi görmektedir.

Yatak Odası İçin Şifonyer ve Komodin Seçimi

Özellikle dekorasyon fikri ve kişisel zevkler göz önüne alınarak tercih edilmesi gereken mobilya türlerinden biri şifonyer bir diğeri ise komodin olarak kabul edilebilir. Tamamen özel bir alan olarak kabul edilen yatak odalarında dekorasyon açısından belirlenen stil doğrultusunda eşyaların işlevselliği de oldukça önemlidir. Bu sebeple sadece dekorasyon açısından değil depolama ve kullanım açısından da doğru bir araştırma yapılarak karar verilmesi gereklidir.

Yatak odası için seçim yapılan mobilyaya uygun tarzda uyumlu bir komodin tercih edilerek tamamen kişisel zevklerin ve rahatlığın ön plana çıkarıldığı bir oda dekorasyonu elde edilebilir.

Çocuk Odası İçin Şifonyer ve Komodin Seçimi

Çocuk odaları depolama alanına en çok ihtiyaç duyulan alanlardan birisidir. Bu sebeple 5 çekmeceli şifonyer kullanılarak çok daha düzenli ve depolama alanı bol bir oda dekorasyonu elde etmek mümkündür. Sadece kıyafetlerin değil oyuncak ve materyallerinde saklanması gereken çocuk odalarında komidin seçimi ise daha minimal boyutlarda yapılmalı ve kullanacak olan çocuğun da erişebileceği şekilde dekorasyona uyarlanmalıdır.

Şifonyer Nasıl Düzenlenir?

Çekmeceli şifonyer düzen açısından çok önemli bir depolama alanına sahiptir. Çekmecelerden oluşan yapısı itibariyle daha küçük bir alanda çok fazla eşyayı sığdırabilmeyi hedeflemektedir. Kıyafet yerleştirmek için öncelikle çeşitli katlama teknikleri ile ütülenen çamaşırların katlanması ve sonrasında kısıtlı alanda düzen oluşturmayı kolaylaştırabilir.

Farklı eşyalar içinde bölünebilecek olan şifonyer için ise çekmece içi düzenleyiciler kullanılabilir. Çekmecelerin genellikle dik olması ve özellikle 5 çekmeceli şifonyer tercih edildiyse düzen oluşturmak için alt çekmeceler de daha az kullanılan malzemeleri üst çekmecelerde ise sık kullanılan ve her zaman el altında olması istenen eşyaların kullanılması düzen oluşturmak adına doğru adımlar olacaktır.

Şifonyer Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yatak odalarında pek çok sebep ile tercih edilen şifonyer modelleri dekorasyon açısından da önemli bir tercihtir. İşlevsel olarak pek çok farklı boyutta üretilebilen ve dekorasyon amacıyla da kullanılabilen şifonyer şık veya minimal modellerde tercih edilebilir. Soft ve açık renklerde seçim yapıldığında çok daha ferah ve şık bir görünüme de ulaşılması mümkün olabilir.

Seçilen renkler ve farklı kullanım avantajları ele alındığında şifonyer üzerinde ayna kullanılması ya da kişisel bakım malzemelerinin de sergilenmesi açısından da kullanılması mümkün olabilir.

Komodin Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Komodin modelleri farklı boyutlarda ve tamamen kişisel zevkler ortaya konularak seçim yapılabilecek kişisel mobilyalardır. Yatak odası dekorasyonu yapılırken komodin dekorasyonu özellikle son yıllarda oldukça sık tercih edilen bir seçimdir. Bu sebeple tercih edilen mobilya türüne göre uygun bir şekilde veya tamamen zıt renk ve dokularda komodin modelleri ile üzerinde şık bir abajur ya da klasik bir fotoğraf kullanılarak hem işlevsel hem de estetik bir görüntü elde edilebilir.

Şifonyer ve Komodinler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Şifonyer Düzenlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şifonyer fiyatları tamamen mobilya özelliklerine kullanılan malzemenin kalitesine ve üretim aşamasındaki tasarım özelliklerine bağlı olarak değişebilmektedir. Fakat şifonyer düzenlerken dikkat edilmesi gerekenin kısıtlı alanda çok fazla eşyanın depolanmasını hedeflemek gereklidir. İtine ile yıkanan temiz ve ütülü kıyafetlerin katlama teknikleri veya çekmece içerisinde kullanılan düzenleyiciler sayesinde çok daha rahat ve şık bir şekilde düzenlenmesi sağlanabilir.

Dekorasyona Uygun Komodin Seçimi Nasıl Yapılır?

Dekorasyon tarzı belirlendikten sonra kişisel zevkler ön planda tutularak ve işlevsel olarak ortaya çıkarılan mobilya üzerinden renkler ve kullanım alanları da düşünülerek komodin tercihi yapılabilir. Özellikle minimal ya da tamamen farklı bir tarzda üretilen komodin modelleri ile tamamen üzerinde kullanılacak olan farklı dekoratif ürünler ile hem şık hem de estetik bir dekorasyona erişebilmek mümkün görünmektedir.

Komodin ve Şifonyer Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Komodin fiyatları kullanılan malzemenin kalitesi ve ürün tasarımı ile ilgili olarak tamamen değişiklik gösterebilir. Fakat uzun ömürlü kullanılabilecek kalitede komodin ve şifonyer için doğru temizlik kurallarına uyum sağlanması halinde komodin fiyatları da ikinci planda bırakılmalıdır. Günümüzde çok farklı tercihlerle farklı tasarımlarla ortaya çıkarılan komodin modelleri ve şifonyer modelleri kimyasala maruz bırakılmadan pamuklu veya ipek kumaşlarla nemli bir şekilde temizlenmelidir. Bu şekilde hem tahriş edilmemesini hem de yapısal olarak herhangi bir zarar görmemesi için desteklenebilir.

Komodin ve Şifonyer Ölçüleri Nasıl Olmalı?

Şifonyer seçimi tamamen odadaki mobilya ile uyumlu ve oda ölçülerine uygun bir şekilde tercih edilmelidir. Farklı tarz ve tasarımlarda üretilebilen şifonyer modelleri minimal veya geniş ölçülerde tercih edildiğinde pek çok farklı amaç içinde kullanılabilir. Bu sebeple öncelikle çekmece içlerinin geniş fakat ölçü olarak dik bir şekilde imal edilen şifonyer tasarımları ile dekorasyona uyumlu işlevsel bir mobilyaya sahip olunabilir.

Komodin modelleri için ölçü aralığı yine tamamen kişisel kullanıma bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Fakat daha küçük ihtiyaçların karşılanması amacıyla minimal ve soft tasarımlar olarak üretilebilir.  Yatak boyutlarına uygun ölçülerde ve tek çekmeceli şekilde kullanıldığında hem küçük depolama alanına erişilmiş hem de küçük bir alanda uyku sırasında baş ucunda bulunması istenen malzemelerin koyulabilmesi için yeterli bir sehpaya sahip olunacaktır. Açık renk tonlarında ve minimal tasarımlar komodin tercihleri bakımından doğru bir ölçü seçeneği olarak kabul edilebilir.

Devamını Oku Daha Az
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.