x

Tüm Ürünlerde Ücretsiz Kargo!

7 Yıl Garanti ✔️

Daima En Kalitelisi, En Hesaplısı

Peşin Fiyatına 3 Taksit!

Üye girişi
Sepetim

YATAKLAR ve BAZALAR

Filtre
Kategoriler
Renk
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
{{ SELECTED.TEXT }}
Toplam 8 ürün bulunmaktadır.
1 Yorum
5.518,90 TL TL
3.587,90 TL
Toplam 8 ürün bulunmaktadır.

Şık Yataklar ve Bazalar 

Baza, yatakların yerden yüksekte durmasını sağlayan farklı materyaller kullanılarak üretilen ve aynı zamanda depolama alanı olarak da kullanılan yatak çerçeveleridir. Konforlu oluşu dışında şık ve rahat bir kullanım alanı da sağlar. Farklı ebatlarda farklı renk ve çeşit ile üretilebilen baza modelleri tercih edilerek  konforlu bir kullanım alanı elde edilmesi de sağlanabilir. Baza sandıklı bir şekilde tasarlandığından rahatlıkla depolama alanı olarak da kullanılabilir. Evde kullanılmayan veya mevsimsel olarak kaldırılması gereken malzemelerin de depolanabilmesi adına doğru bir tercih olarak kabul edilebilir. 

Baza Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Baza seçimi yapmak evin en önemli parçalarından birinin seçilmesi anlamına gelir. Uzun ömürlü olması ve harici depolama alanı elde edilebilmesi için sağlıklı bir üretimden geçirilmiş baza modelleri tercih edilmelidir. Kullanacak kişi sayısına uygun modeller seçilmesi konforlu ve rahat bir kullanımı da beraberinde getirecektir. Baza seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar ise şu şekilde belirtilir;

 • Oda ölçüsü ile baza ölçüsünün uyum sağlaması,

 • Kullanılan malzemenin kalitesi,

 • Sandık mekanizmasının özellikleri ve sağlamlığı,

 • Güvenilir markalar tarafından üretilmiş olması

 • Fiyat performansı 

Yatak Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Yatak seçimi insan sağlığı açısından çok önemli bir faktördür. Sağlıklı ve kaliteli bir uyku uyuyabilmek için mutlaka kaliteli ve doğru sertlikte bir yatak kullanılmalıdır. Çok fazla seçeneğin olduğu yatak firmaları arasında tercih yapabilmek de zor ama keyifli bir alışveriş olarak görülebilir. Fakat önemli olan noktanın yatak seçiminin tamamen kişiye özgü bir durum olması konusu anlaşıldığında bu zorluk derecesi ortadan kalkacaktır. Kullanacak olan kişi veya kişilerin boy orantılarına uygun yatak tercih edilmesi önemli bir faktördür. Tek kişilik baza veya çift kişilik baza boyutlarında bir yatak tercih edilmesi konfor açısından çok önemlidir. Kral yatak boyutlarında ve daha büyük baza ve karyolalar için de özel üretilen yatak çeşitleri tercih edilebilir.

Yatak seçimi yapılırken boyutları dışında dikkat edilmesi gereken maddeler ise şu şekildedir;

 • Güvenilir bir marka tarafından üretilmiş olması,

 • Kalitesine uygun bir fiyata sahip olması,

 • Yatak garanti süresinin uzun olması, 

 • Malzeme kalitesi,

 • Destek kalitesi,

 • Sırt ağrısına uygun olması,

 • Boyun ağrısına uygun olması,

 • Bel ağrısına uygun olması

Baza ve Karyola Arasındaki Fark Nedir?

Karyola yapısı itibariyle yatak çerçevesi olarak kullanılır ve sadece yatağı taşımakla görevlidir. Baza ise hem yatağı taşımakla hem de depolama alanı olarak kullanılabilir. Üretim malzemeleri farklılıklar gösterebilir. Her ikisi içinde başlık kullanılması gerekirken baza tercih edildiğinde kendiliğinden başlığı ile birlikte kullanılabilir. Fakat karyola yapısal olarak başlık ile birlikte üretilmez ve yere daha yakın bir sistemle kuruldukları için yatma kalkma oturma gibi eylemlerin kolaylaştırılmasını sağlar.

Tek kişilik baza kendine ait başlığı ile kullanılabilir ve mevsimsel kıyafetlerin, düzenlenmesi gereken araç ve gereçlerin depolanması amacıyla da kullanılabilir. Tek kişilik karyola da ise ekstra bir karyola başlığı kullanılması gereklidir. Çift kişilik baza tercih edilmesindeki en büyük etken de yine kendisine ait başlığının bulunması ve depolama alanı olarak kullanılacak bir sandığa sahip olmasıdır. Çift kişilik karyola tercih edildiğinde ise yapımında el emeği ile üretilen ürünlerin olması sebebiyle fiyat farkının bulunabilir. Fakat fiyat farkı bir yana bırakıldığında tasarımı itibariyle yere daha yakın olması sebebiyle kullanım kolaylığı sağlayacaktır. 

Depolama Alanı Sağlayan Adore Karyola Modelleri

Adore mobilya demonte ürünlerle kolay kurulum sağlamayı hedefleyerek kullanıcıların konforlu ve şık ürünlerle buluşmasını sağlamaktadır. Bu kapsamda üretilen ürünlerin E1 sertifikasına uygun bir şekilde kansorejen madde içermeyen malzemelerle Avrupa birliği sağlık normlarına uygun üretildiği de bilinmektedir. 

Karyola modelleri ile ilgili pek çok çeşit ürün ile kullanıcılarla buluşan Adore mobilya depolama alanı sağlayan tekerlekli çekmecelerin kullanıldığı tasarımlar ile işlevsel ve şık tasarımlar ortaya çıkarıyor. Kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği bu ürünlerin hem şık hem de konforlu bir kullanım sağlaması ise dikkat çekiyor.

Tek ve Çift Kişilik Baza Modelleri

Tek kişi olarak yaşanan bir ev için ideal olan mobilya tercihi olarak üretilen tek kişilik baza modelleri çok çeşitli tasarımlarla ortaya çıkıyor ve özellikle misafir odalarında, çocuk ve genç odalarında da sıklıkla tercih ediliyor. Tek kişilik baza depolama alanı da bulunduğundan tek kişinin yaşadığı bir evde düzen sağlamak adına önemli bir tercih olabiliyor. İki kişinin yaşadığı evlerde ise adının da buradan geldiği çift kişilik baza daha sık tercih ediliyor. Tek kişilik baza sisteminin birleştirilerek oluşturduğu halidir. 

Başlıklarının renkleri, tasarımları özellikle çocuk odalarında kullanılan figürler dolayısıyla farklılıklar gösterebilir. Çift kişilik baza tercih edildiğinde ise şık ve modern tasarımlarıyla hem işlevsel hem de dekorasyon açısından doğru bir tercih yapılmış sayılır.

Tek ve Çift Kişilik Karyola Çeşitleri

Kişiye özel ve tamamen kişisel zevklere uygun bir şekilde tercih edilmesi gereken tek kişilik karyola çok farklı doku ve renklerle farklı modellerde üretiliyor. Başlığı itibariyle çok daha fazla emek ile üretimi sağlanan bu mobilya da yere yakın olması sebebi ile kolay bir kullanım sağlanıyor. Çift kişilik karyola ise yine kullanacak kişi sayısına bağlı olarak iki kişinin rahatlıkla kullanabileceği şekilde daha çok metal, ahşap veya deri kullanılarak üretiliyor. Bu sebeple çeşitliliği arttıkça model tercih edebilmek adına çok farklı seçenekler ortaya çıkabiliyor. 

Yataklar ve Bazalar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Baza Nedir?

Baza yatakların yerden yüksekte durmasını ve aynı zamanda depolama alanı olarak da kullanılmasını sağlayan yatak çerçevesidir. Hemen her yaş grubu için rahatlıkla tercih edilebilir olması ve farklı tasarlanmış pek çok model barındırması sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir.

Baza İçerisine Neler Yerleştirilir?

Baza içerisine düzen sağlamak adına kaldırılması istenen her türlü eşya yerleştirilebilir. Baza altında yapılan düzen ne kadar sağlıklı ve başarılı ise o kadar çok fazla ürünün depo edilmesi de sağlanabilir. Bu sebeple eşyaların kategorilere ayrılarak yerleştirilmesi çok önemli bir adımdır. Aranılan ürünün zarar görmemesi için kutulanması, poşetlenmesi veya hurçlar yardımı ile korunması baza içerisine yerleştirilen malzemelerin depolanırken zarar görmemesini de sağlayacaktır. Mevsime göre tercih edilen kıyafetlerin ve yine mevsime göre depolanması gereken yazlık ya da kışlık malzemelerin depolanması sağlanabilir. Sıklıkla kullanılmayan kostüm, abiye gibi kıyafetlerinde yine kıyafet hurçları yardımıyla düzenlenebilir. 

Bazalar Yataktan Büyük Olursa Ne Olur?

Baza yataktan büyük olduğunda kullanışsız bir durum ortaya çıkabilir. Yatak ile baza arasında ölçü mutlaka uyumlu olmalıdır. Bu rahatsız kullanımı ortadan kaldırarak çok daha konforlu bir kullanım alanı sağlayacaktır.

Karyola Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Karyola seçimi yaparken yatak odası ile uyumlu olmasına ve kullanılan malzemelerin dokusu ile renk uyumunun kişisel zevklere de uyum sağlamasına özen gösterilmelidir. Yatak odası dekorasyonunda uyum ve seçimlerde kişinin konforu bakış açısı ve sevdiği renklerle minimalist veya daha modern bir görüntü elde etmek mümkündür.

Sert Yatak Mı Daha İyi Yoksa Yumuşak Yatak Mı?

Kişinin sağlık durumu veya zevkleri doğrultusunda ortopedik yatak tercih edilmesi tamamen konforu ile ilgilidir. Kendi isteği ile rahat ettiği sertlikte bir yatak tercih etmesi sağlıklı olacaktır. 

Devamını Oku Daha Az
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.