sadsad x
asdasd

İade

Cayma hakkı nasıl kullanılır? İade şartları nelerdir?

Müşterinin, teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde ürünü iade etmek istediğini Adore Mobilya’ya bildirmesi gerekmektedir. Bildiriminizi web sitemiz üzerinden iade formu doldurarak yapabilirsiniz. İade sürecini başlatabilmeniz için siparişiniz “ Teslim edildi “ statüsünde olmalıdır.

Üye girişi yaptıktan sonra Hesap - Siparişler adımlarını takip ederek ilgili siparişin karşısında yer alan iade et butonuna tıklayarak iade formuna erişebilirsiniz. 

1)

    11.png (61 KB)

2) 

       2.png (91 KB)


3) 

         5.png (12 KB)

         
Siparişiniz MNG Kargo ile Gönderilmiş İse,

İade formu doldurulup gönderildikten sonra ekranda MNG Kargo iade kodunuz çıkacaktır. Ürününüzü bu kodu kullanarak MNG Kargo’ya teslim etmeniz gerekmektedir. Bu kod aynı zamanda iade ettiğiniz ürünü MNG kargo takip ekranından izleyebileceğiniz ve Adore Mobilya’ya teslim sürecini görebileceğiniz takip kodudur. İade kodu oluştuktan sonra Adore Mobilya ya da kargo şirketine herhangi bir bilgi vermenize gerek yoktur. İade kodunuz ile birlikte direkt ürününüzü kargo firmasına teslim edebilirsiniz.

Horoz Lojistik ile Gönderilmiş ise,

İade formunu doldurup ürününüzü ilgili lojistik firmasına teslim etmeniz yeterlidir. İade formunuzu oluşturduktan sonra Adore Mobilya da kargo firmasına telefon ya da maille bilgilendirme yapmanıza gerek yoktur. İade formunu herhangi bir sebepten dolayı dolduramadığınız durumlarda 0850 346 85 85 numaralı çağrı merkezimizle iletişime geçmenizi rica ederiz.

Adore Mobilya, iade talebini aldıktan sonra talebin ulaştığına dair teyit bilgisini Alıcı’ ya e – posta yoluyla 2 iş günü içerisinde e iletecektir. İade edilen ürün tarafımıza ulaştığında ilgili birim tarafından iade koşullarına uygun olup olmadığı kontrol edilir. Satın alınan ürünlerin “ Cayma Hakkı “ kapsamında iade alınabilmesi için ürünün kullanılmamış, orijinal kutusunda ve içerisinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir. Demonte olarak satılan ürünlerde kurulumu yapılan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Belirtilen şartlara uygun iade yapıldığı takdirde iade süreci başlatılacaktır. Ürün depomuza ulaştıktan ve iade kabul edildikten sonra; Adore Mobilya ürün bedelini Alıcı’ ya hiçbir masraf yükletmeksizin, 3 iş günü içerisinde sipariş verirken yapılan ödeme yöntemine göre iade etmekle ve iade kargo ücretini ödemekle yükümlüdür.

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?

Cayma hakkının geçerli olmadığı bazı ürünler aşağıdaki gibidir;

 • Müşterinin isteği ile özel olarak üretilen veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler
 • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ürünler
 • Basılı ve baskılı ürünler
 • Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır;
 • Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler (hijyenik durumu hassas olan ürünler, kulaklık v.b)
 • Her türlü yazılım ve programlar
 • DVD, VCD, CD ve kasetler
 • Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
 • Hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler
 • Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler
 • Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek içecek tedariki, eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan işlere ait hizmetler
 • Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi ürün ve hizmetler
 • Cayma hakkı süresi sona ermeden önce müşterinin onayı ile ifasına başlanan hizmetler

Kurulumu yapılan, kurulum sırasında hasar gören ürünlerin iadesi kabul edilmez. Bu ürünler için yedek parça talebi yapılarak süreç devam ettirilir.

İade edilen ürünleri hangi kargo şirketi ile göndermeliyim?

Sipariş gönderimleri MNG Kargo ve Horoz Lojistik ile yapılmaktadır. İade talebi durumunda; kargo ücreti ödenmemesi adına, ürünleri teslim aldığınız kargo / lojistik şirketi üzerinden göndermelisiniz. MNG Kargo gönderimlerinizde, otomatik olarak oluşturulan iade takip kodunuzu kullanmanız gerekmektedir.

İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim?

Gönderdiğiniz ürünler tarafımıza ulaştıktan ve iade işleminiz onaylandıktan sonra ürün bedeliniz 3 iş günü içerisinde tarafınıza ödenecektir. Ücret iadesi işleminiz tamamlandıktan sonra size e-posta yoluyla bilgi verilecektir.

Kredi kartıyla yapılan ödemelerde ürün bedeli kredi kartınız üzerinden iade edilecektir. Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

Ödeme şekliniz havale / EFT ise; belirttiğiniz IBAN hesabınıza geri ödeme yapılacaktır. Hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır.

Taksitle yaptığım alışverişin iadesi neden taksitle yapılıyor?

Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeniyle taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek seferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyunca hesap ekstrenizde +,- bakiye olarak görebilirsiniz.

Ürün değişimini nasıl yapabilirim?

Ürün değişimi yapmak istediğiniz durumlarda ürününüzü iade edip yeni sipariş vermeniz gerekmektedir.

Hasar / Arıza sebebiyle iade edilen ürünlerde süreç nasıl ilerler?

Siparişiniz tarafınıza ulaştığında, kargo görevlisi ile birlikte ürününüzü kontrol ediniz. Ürününüzün hasarlı çıkması durumunda kargo görevlisinden tutanak tutmasını istemelisiniz. adoremobilya.com üzerinden iade talebinizi oluşturduktan sonra ürünü, tutanak ve iade kodu ile birlikte Adore Mobilya’ya geri göndermeniz gerekmektedir.

Kargo kaynaklı hasar durumlarında ürünü bütün aksesuarları ile birlikte orijinal ambalajıyla geri göndermelisiniz.

Hasar/Arıza sebebiyle iade edilen ürünler gerekli incelemenin yapılması için yetkili kontrol ekibimize yönlendirilir ve ürünün inceleme süreci başlatılır. Üründe kullanımdan dolayı bir arıza / hasar yoksa yetkili birim raporuna uygun olarak onarım / iade / yeni ürün gönderimi işlemi başlatılır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.