E1 Sertifikası Nedir? Neden Önemlidir?

E1 Sertifikası nedir?

Mobilya üretiminde kullanılan hammaddelerdeki kimyasalların sağlığımıza uygun olup olmadığı ölçülmüş, insan sağlığına zarar verme eşik noktaları ve standartları tespit edilmiştir. Bu tespitlere göre sınıflandırılmış sağlık sertifikaları bulunmaktadır.

Sağlık standartlarına uygunluk belgelerinden biri olan E1 sertifikası verilen ürün; Üretiminde insan sağlığına zarar verecek oranlarda kimyasal madde kullanılmamıştır, anlamına gelmektedir. E1 sertifikalı ürünler kanser riski oluşturmamaktadır.

Ev ve ofislerimizde kullandığımız E1 sertifikasız mobilyaların kanser riskimizi oldukça arttırdığını biliyor muydunuz?

Dünya Sağlık Örgütüne (WHO) göre, mobilya üretiminde kullanılan hammaddelerin bir çoğunda bulunan formaldehit gazı, insan sağlığına olumsuz etki eden kanserojen kimyasal maddeler içeriyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından kanserojen madde olarak tanımlanan, ahşap mobilyalarda kullanılan "formaldehit"in salınımı nedeniyle özellikle zamanının çoğunu ev ve okul gibi kapalı alanlarda geçiren çocuklar için büyük risk oluşturuyor. Yapılan tıbbi araştırmalara göre mobilyalardaki kanserojen maddeyi soluyarak alan çocuklarda lösemi hastalığı görülme ihtimali artıyor.

Ayrıca, mobilyaların saldığı formaldehit maddesi solunum ve sinir siteminde de başka ciddi hastalıklara da neden oluyor.

Mobilya alırken hem kendinizin hem çocuklarınızın sağlığını önemseyerek lütfen E1 sertifikalı (kanserojen madde içermeyen, sağlığa zararsız) hammaddelerden üretildiğinden emin olun. Ürün açıklamalarını okuyun ve E1 sertifikası olmayan mobilyalardan uzak durun. Mobilya fiyatlarındaki küçük farklar size sağlığınız gibi büyük bir bedele mâl olabilir.  Ucuza almış olduğunuz bir mobilya ile kanser soluyarak yaşıyor olabilirsiniz. Adore Mobilya Ürünlerinin Tamamı E1 Sertifikalıdır

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.