03 Oct 0

Duvar Üniteleri ile Depolama Alanlarınızı Nasıl Arttırırsınız?

Yazar: Seda Yıldız Kategori: GENEL Görüntülenme Sayısı: 1131

DUVAR ÜNİTELERİ

Artık neredeyse tüm mobilyalar duvara asılmak üzere yapılıyor. Duvarlara mobilya giydirerek, mekanlara yeni alanlar katmak mümkün. Kişiye ve mekana özel tasarlanan duvar üniteleri, duvarları evin yüz ölçümüne katarak, kullanım alanını artıracak çözümler sunuyor.

Evi daraltmayan ve stilini bozmayan çözümleri, duvar üniteleri karşılıyor. Bunlara örneklerle bakalım.

 

Tv Köşeleri, DVD&CD Koleksiyonları

Modüler ve çok işlevli mobilyalar  ‘kurtarıcı’dır çünkü saklama veya depolamada önem taşır. Tasarımcılarda artık raf sistemleri-kitaplık- dolap- tv-cd-dvd-plak-dergi, raflı yatak başı, kanepe, kitaplık, sandık, ayakkabılık gibi birçok işlevi yerine getirecek ürünleri bir arada tasarlıyorlar. Özellikle raf sistemi ve kitaplık gibi hacimli mobilyalar bir kütle olarak değil, modüler olarak tasarlanması günümüz trendlerindendir. Uygulanacağı alana göre şekillenebilen değişik form ve malzemeler de tasarlanmaktadır. Son yılların popüler malzemesi siyah, beyaz, gri parlak veya mat lake, dumanlı meşe, krom olup, modüllerin şekilleri ise farklı geometrikler, bağımsız parçalar, amorf formlar olabilmektedir.

Kitaplar, dergiler, plaklar ya da müzik köşeleri için ihtiyacınızın ne olduğunu çok iyi belirlemeniz de önemlidir. Kitap sayısı ve boyutları, aksesuarlarınızın sayısı ve boyutları gibi.

Kablo cehennemine dönen elektronik eşyalarınızdan kurtulmak, koleksiyon sergilemek, teşhir alanları yaratmak,çalışma alanlarınızı daha işlevsel hale getirmek duvar üniteleri ile mümkün.

Mevcut duvar ünitesi, kimi zaman önünde yer aldığı duvarı dolduracak büyüklükte olmayabilir ya da duvar için fazla büyüktür. Bu gibi durumları engellemek için tavsiyem parçalı sistemleri birleştirmenizdir. Farklı bloklar halinde monte olan ve isteğe göre biçim alan sistemler, ihtiyaca göre form değiştirerek kullanım kolaylığı sağlar. Başka bir oda veya eve taşınıldığında mekana göre yeniden formlanabilirler.

Merdiven altları gibi kullanılmayan alanlar eşya depolamak için idealdir. Eğer böyle bir boşluğunuz varsa bu alanı kitaplık olarak değerlendirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken uygun ebatlarda raflar almanız. Bu gibi rafları simetrik, asimetrik veya evin stiline göre diagonel yerleştirebilirsiniz. Ayrıca sadece kitap değil biblo, fotoğraf, mum, çiçek gibi aksesuarları da sergileyebilirsiniz.

Her tarzı duvarlarınıza taşıyabilirsiniz. Dikkat edilecek iki konu ise görsellik ve fonksiyonelliktir. Estetik yönü güçlü ürünler seçilecekse, mekanın tasarımına göre öne çıkarılmalı veya fonksiyonellik öndeyse sade modeller ile mekanın geneline uyum sağlanmalıdır.

 

Taglar:

Yorum Yap

Tam Ad
E-Posta Adresi:
Yorum
Captcha
Garanti ve Sertifikalarımız
7 yıl garanti 2 yıl garanti tüv iso9001 iso14001 dayanıklı mobilya çevre dostu e1 sertifikası güvenli alışveriş taksitli alışveriş ücretsiz kargo kolay kurulum
7 yıl garanti 2 yıl garanti
tüv iso9001 iso14001 dayanıklı mobilya
çevre dostu e1 sertifikası
güvenli alışveriş taksitli alışveriş
ücretsiz kargo kolay kurulum
Adore Mobilya © 2018